zklocków.pl LEGO LEGO Śpiąca królewna

Śpiąca królewna LEGO

Śpiąca Królewna należy do kanonu baśni znanych na całym świecie. Napisana przez Charles’a Perrault’a, po raz pierwszy została opublikowana w 1697 roku. Również bracia Grimm posiadają w zbiorach swoja wersję Śpiącej Królewny (1812 r.). Baśń doczekała się wielu przekładów i ekranizacji w tym najbardziej znanej z 1959 roku stworzonej w Studio Disneya i filmu z 2014 “Czarownica” opartego na postaci Diaboliny z animacji z 1959 r.

LEGO Śpiąca królewna - przenieś się do baśniowego świata

Jak to bywa w baśniach dobro mierzy się ze złem. Miłość zdejmuje uroki. Tak było i w przypadku Śpiącej Królewny. Czar rzucony przez złą wróżkę (złagodzony nieco przez dobrą wróżkę) mimo starań króla (spalić wszystkie wrzeciona) spełnił się. Uśpiona wraz z zamkiem, w dniu piętnastych urodzin królewna, czekała aż 100 lat na swojego księcia, który pocałunkiem przywrócił ponownie ją i wszystkich mieszkańców zamku do życia. Królewny to ulubione postaci wszystkich dziewczynek. Ich bajkowe losy inspirują do odgrywania ról, baśniowe królewskie suknie są obecne w karnawałowych kreacjach. Również klocki, których bohaterkami są królewny i księżniczki cieszą się niesłabnącą popularnością.

Klocki LEGO Śpiąca Królewna - super pomysł na prezent dla każdej dziewczynki

Jeśli szukasz pomysłu na prezent dla małej dziewczynki, LEGO Śpiąca Królewna będą idealne. Znajdziesz je w serii Duplo (dla dzieci 2+) i LEGO Disney Princess (5-6+). Oprócz dobrej zabawy klocki LEGO pełnią także rolę edukacyjną i wspierająca rozwój - ćwiczą sprawność manualną, rozwijają wyobraźnię, wspierają rozwój mowy i logiczne myślenie.

Gdzie kupisz najtańsze zestawy LEGO?

Wystarczy zajrzeć na naszą stronę internetową, skorzystać z katalogu i porównywarki cen, by wybrany zestaw LEGO mógł stać się wymarzonym prezentem dla Twojego dziecka.

Na skróty
LEGO

LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGO. Strona zklocków.pl to katalog i porównywarka cen klocków LEGO®