zklocków.pl LEGO LEGO Roszpunka

Roszpunka LEGO

Baśnie towarzyszą dzieciom od najmłodszych lat. Opowiadane, czytane, oglądane na małych i dużych ekranach przenoszą malucha w świat księżniczek, złych czarownic, dzielnych rycerzy i książąt. W świat, w którym nie istnieje granica między magią a rzeczywistością, gdzie dobro zawsze zwycięża zło, gdzie za szlachetne czyny czeka nagroda, a za złe kara. Nie ma w tym nic dziwnego, że mała dziewczynka chce być piękną księżniczką taką jak Roszpunka, przeżywać niesamowite przygody, mieć magicznych przyjaciół.

Magia baśniowych opowieści inspiruje twórców filmowych i producentów zabawek. Czy Roszpunka, której historię wykorzystał Disney w filmie “Zaplątani” mogła pozostać poza sferą zainteresowań Grupy LEGO? Duński producent kultowych klocków rozumie potrzeby dzieci jak nikt inny. Nie mogło więc zabraknąć serii klocków dedykowanej przygodom dziewczynki o magicznych włosach.

Klocki LEGO Roszpunka - twórcza zabawa z bohaterami filmu "Zaplątani"

Niemiecka baśń ludowa – Roszpunka, spisana przez braci Grimm należy do kanonu najbardziej znanych i lubianych. Motyw baśni został w ciekawy sposób przedstawiony w filmie animowanym "Zaplątani" i z miejsca zdobył serca młodych widzów. Porwana z zamku dziewczynka o magicznych włosach żyje w zamkowej wieży wraz z kobietą, która podaje się za jej matkę. Jej jedynym przyjacielem jest kameleon Pascal, a radością - pojawiające się raz w roku migoczące światełka. Niezwykłe spotkanie z młodym złodziejaszkiem, koniem Maximusem odmieni jej życie i pozwoli wrócić po drodze pełnej przygód do rodziny. LEGO Roszpunka daje możliwość ponownego przeżycia przygód księżniczki i tworzenia nowych wątków rozwijając przy tym wyobraźnię, ćwicząc sprawność manualną, pobudzając kreatywność. Przyjemne z pożytecznym, a taką zabawę lubią dzieci i doceniają rodzice. Czy to klasyczna baśń, czy jej filmowa adaptacja lub inspiracja – klocki Roszpunka LEGO z pewnością zachwycą dzieci. Z naszą pomocą znajdziesz zawsze odpowiedni zestaw LEGO w atrakcyjnej cenie. Sprawdź nas.

Na skróty
LEGO

LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGO. Strona zklocków.pl to katalog i porównywarka cen klocków LEGO®