zklocków.pl LEGO LEGO Technic

LEGO Technic

O klockach LEGO słyszał każdy, co więcej – prawie w każdym domu takie klocki są obecne. Chociaż już od 70 lat wychowują kolejne pokolenia młodych „budowniczych”, to ich popularność ciągle jest świeża. Sekret popularności LEGO tkwi nie tylko w samych klockach cegiełkach, ale wdrażaniu nowych pomysłów, tworzeniu kolejnych serii i uzupełnianiu o nowe elementy tych obecnych już na rynku. W taki też sposób narodziła się seria LEGO Technic.

Aktywne filtry1FiltrySerie
LEGO Bionicle 67LEGO Boost 2LEGO Brick Sketches 8LEGO BrickHeadz 125LEGO BrickLink 10LEGO Bricks & More 32LEGO Building Bigger Thinking 5LEGO Cars 31LEGO Castle 8LEGO City 519LEGO Classic 63LEGO Creator 321LEGO Creator 3 w 1 175LEGO Creator Expert 88LEGO CUUSOO 5LEGO DC 16LEGO DC Comics Super Heroes 100LEGO DC Super Hero Girls 11LEGO Dimensions 59LEGO Dino 7LEGO Disney 180LEGO DOTS 77LEGO Duplo 394LEGO Education 23LEGO Elves 35LEGO Fantastic Beasts 6LEGO FORMA 1LEGO Friends 403LEGO Galaxy Squad 11LEGO Games 36LEGO Ghostbusters 9LEGO Harry Potter 91LEGO Hero Factory 83LEGO Hidden Side 23LEGO House 6LEGO Iconic 6LEGO ICONS 38LEGO Ideas 53LEGO Juniors 68LEGO Jurassic World 50LEGO Kingdoms 14LEGO Legends of Chima 100LEGO LEGOLAND 8LEGO Marvel Avengers 28LEGO Marvel Spider-Man 34LEGO Marvel Super Heroes 205LEGO Marvel 80LEGO Mindstorms 14LEGO Minecraft 95LEGO Minecraft BigFig 5LEGO Minifigures 39LEGO Minions 9LEGO Mixels 81LEGO Monkie Kid 43LEGO Monster Fighters 9LEGO Nexo Knights 67LEGO Ninjago 343LEGO Ninjago Movie 30LEGO Originals 1LEGO Overwatch 9LEGO Pharaoh’s Quest 6LEGO Pirates 7LEGO Pirates of the Caribbean 12LEGO Power Functions 16LEGO Power Miners 4LEGO Powered UP 17LEGO Prince of Persia 5LEGO Racers 47LEGO Racers Tiny Turbos 21LEGO Scooby Doo 6LEGO SERIOUS PLAY 4LEGO Space Police 5LEGO Speed Champions 59LEGO SpongeBob 8LEGO Star Wars 491LEGO Star Wars Buildable Figures 29LEGO Star Wars Microfighters 32LEGO Stranger Things 2LEGO Super Heroes 295LEGO Super Mario 62LEGO Technic 185LEGO Teenage Mutant Ninja Turtles 17LEGO The Hobbit 16LEGO THE LEGO MOVIE 2 41LEGO THE LEGO MOVIE 27LEGO The Lone Ranger 7LEGO The Lord of the Rings 19LEGO The Powerpuff Girls 4LEGO The Simpsons 8LEGO Toy Story 23LEGO Trolls World Tour 9LEGO Ultra Agents 14LEGO Unikitty 11LEGO VIDIYO 15LEGO World Racers 6LEGO xtra 17
TematyRok
Wyświetlono 1 - 40 z 185
Na stronie:

LEGO Technic: co to za seria?

Pomysł na klocki LEGO Technic zrodził się w duńskiej firmie w 1977 roku. Obecny już od 40 lat na rynku producent zabawek, a od 30 – twórca klocków o charakterystycznych łączeniach wypustek i gniazdek, zlecił swoim projektantom stworzenie nowej serii klocków, które miały być bardziej zaawansowane technicznie i dedykowane szerokiemu gronu odbiorców. I tak dwaj pomysłodawcy, Jan Ryaa i Eric Bach, stworzyli najbardziej zaawansowaną serię klocków LEGO, którymi bawią się nie tylko dzieci, ale i dorośli. LEGO Technic to prawdziwa gratka dla majsterkowiczów i konstruktorów oraz miłośników motoryzacji. Wierne odwzorowanie oryginału, realistyczne modele, do konstrukcji których wymyślono klocki z otworami, ośki, przekładnie, koła i wiele innych elementów mających niebywałe znaczenie w tworzeniu modeli maszyn i zabawek mechanicznych, to to, co kusi najbardziej. Z klockami z serii LEGO Technic możesz zostać właścicielem najnowszego Bentleya, wielkiej ciężarówki, a nawet śmigłowca. Wyścigówki, ciężarówki, holowniki, pojazdy miejskie i wiele innych maszyn czeka na nowych właścicieli. Oprócz klasycznych zestawów możesz pokusić się na te wyposażone w mechanizmy zasilane baterią czy transformatorem lub idąc w jeszcze bardziej zaawansowane modele – sterowane elektroniką.

Konstruuj imponujące maszyny z LEGO Technic!

Początkowo seria LEGO Technic nie była rozbudowana, a w ofercie można było znaleźć wyłącznie podstawowe, niczym nie wyróżniające się maszyny, takie jak samochód, helikopter czy traktor. Z roku na rok seria stawała się co raz to bardziej realistyczna, dzięki czemu dziś możesz cieszyć się imponującymi modelami, takimi jak LEGO Technic Bugatti Chrion czy LEGO Technic Land Rover Defender, które do złudzenia przypominają odpowiedniki prawdziwych modeli samochodowych. Miniaturowe wersje maszyn będą zdobić Twoje półki, natomiast fanów rozbudowanych funkcji i technologii ucieszy możliwość zabawy zdalnie sterowanymi modelami.

Klocki LEGO Technic dla dużych i dla małych

LEGO Technic to zróżnicowana seria, w której znajdziesz mniej lub bardziej skomplikowane do skonstruowania maszyny. Serie, zawierające kilkaset elementów ucieszą najmłodszych, natomiast te, których liczba klocków przekracza tysiące, zachwyci niejednego dorosłego. Są one dostosowane do wieku, dlatego bez obaw uda Ci się je ułożyć. W razie potrzeby możesz sięgnąć po pomoc najbliższych. Klocki LEGO Technic to pomysł na wspólne spędzenie czasu z synem, wnukiem, młodszym bratem lub najlepszym przyjacielem. Wspólnie skonstruujcie imponujące samochody lub inne maszyny, a następnie wymyślcie historie i odgrywajcie scenki, które przypominają te z hollywoodzkich filmów.

LEGO Technic: jakie ceny?

Zacznijmy od tego, że zestawy LEGO Technic są warte swojej ceny. Konstruowanie z klocków to nie tylko świetna zabawa, ale też nauka podstaw mechaniki, pneumatyki. Wśród klocków LEGO Technic znajdziesz modele dla początkujących konstruktorów, jak i profesjonalistów. Za te bardziej zaawansowane trzeba więcej zapłacić, ale nie przepłacić. Z naszą porównywarką cen swój wybrany zestaw znajdziesz w najkorzystniejszej cenie. Lubisz konstruować nie tylko maszyny, ale i również budowle? Sięgnij po klocki z serii LEGO Architecture, w której znajdziesz najsłynniejsze budowle architektoniczne z całego świata, takie jak np. LEGO Architecture Londyn lub LEGO Architecture Tadż Mahal

Ile kosztuje LEGO Technic?

Korzystając z naszej porównywarki cen klocków LEGO Technic jesteś w stanie znaleźć klocki w naprawdę niskich cenach. Klocki LEGO Technic zaczynając od małych zestawów można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Większe zestawy, bardziej skomplikowane to koszt około kilkuset złotych. Najbardziej zaawansowane technicznie zestawy: największe, zdalnie sterowane lub ze skomplikowanymi mechanizmami to koszt nawet kilku tysięcy złotych. Jeżeli zależy Ci na niskiej cenie to pamiętaj aby nie kupować zestawów archiwalnych - wycofanych z produkcji - ani tych, które właśnie mają premierę. Zestawy które trafiły do szerokiej sprzedaży i są bezproblemowo dostępne najczęściej można kupić o około 30% taniej niż wynosi ich cena katalogowa.

LEGO Technic, LEGO Technik czy LEGO Technics?

Nazwa ma znaczenie, nazwa kreuje markę, a marka to jakość, LEGO wie o tym jak nikt inny. Nie każda nazwa serii LEGO jest tłumaczona na język polski i tak jedyna poprawna nazwa najbardziej innowacyjnej serii klocków to LEGO Technic. Każdy twór słowny taki jak:

  • LEGO Technik,
  • LEGO Technics,
  • LEGO Techniks,
  • LEGO Tehnic,
  • LEGO Tehnik
  • LEGO Technix
  • LEGO Technick

jest po prostu niepoprawny. Dla niektórych to tylko mała literówka, "zjedzona" jedna literka, jednak dla marki LEGO to ważna kwestia wizerunku, jakości, jak i rozpoznawalności. LEGO Technic to najbardziej zaawansowana technicznie seria, dająca prawie nieograniczone możliwości w tworzeniu skomplikowanych mechanizmów, modeli zdalnie sterowanych czy wymagających technicznie połączeń klocków. Z tego właśnie powodu bardzo wiele nowszych zestawów z tej serii jest dedykowanych dla starszej młodzieży i dorosłych, którzy odkryją w sobie zupełnie nową pasję budowania. Klocki LEGO dla dorosłych z serii LEGO Technic to głównie duże, skomplikowane samochody oraz maszyny budowlane, które pozwalają na wykorzystanie 100% możliwości klocków.

Nowości LEGO Technic 2023

Na skróty
LEGO

LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGO. Strona zklocków.pl to katalog i porównywarka cen klocków LEGO®