zklocków.pl LEGO LEGO Halloween

Halloween LEGO

Jak na znanego na całym świecie producenta klocków przystało, LEGO docenia zwyczaje, tradycje i święta kultywowane w innych krajach, szczególnie te, o międzynarodowym zasięgu. Wielkie uznanie dla Grupy LEGO, że podjęła się prezentowania tradycji kulturowych w formie ciekawej, edukacyjnej zabawy z wykorzystaniem kultowych klocków.

Wyświetlono 1 - 13 z 13
Na stronie:

LEGO Halloween - wiedźmy i duchy z klocków jako symbol Halloween

Wywodzące się z wierzeń pogańskich Halloween obchodzone jest 31 października w wielu krajach. Najhuczniej święto to celebrowane jest w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Irlandii. Do Polski zwyczaj dotarł w latach 90 XX wieku i mimo oporów środowisk religijnych maskarada Halloween zyskała wielu zwolenników szczególnie wśród dzieci, które uwielbiają “przebieranki” i taką formę oswajania się ze strachami, duchami, wiedźmami. Klocki LEGO Halloween, których tematyka jest związana ze świętem duchów są ciekawą formą zapoznania dzieci z tradycją Halloween, jej symbolami i sposobem na oswajanie lęków w zetknięciu ze "strasznymi" rzeczami. Oczywiście klocki przy tym nie tracą nic ze swojego pierwotnego przeznaczenia, czyli nadal bawią i rozwijają dziecięce umiejętności. Nawet jeśli nie jesteś zwolennikiem przyswajania tradycji innych krajów i "halloweenowej" zabawy, to właśnie układanie klocków jest sposobem na pokazanie maluchom różnorodności wierzeń i zwyczajów obchodzonych w różnych krajach.

A jak Halloween, to... zabawa!

Dzięki LEGO starsze dzieci (10+) zbudują figurki ducha czy wiedźmy - prezentuje je seria BrickHeadz, a młodsze dynię czy nietoperza z tematyki LEGO Halloween. W zestawach klocków znajdują się także inne akcesoria związane z Halloween - pająki, nietoperze, szkielety itp.

Gdzie kupić unikalne zestawy na Halloween?

Jeśli już jesteś na naszej stronie, to skorzystaj z katalogu i porównywarki cen, dzięki temu bez problemu znajdziesz klocki jakich potrzebujesz, w dodatku w najlepszej cenie. Zapraszamy!

Nowości LEGO Halloween 2021

LEGO

LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGO. Strona zklocków.pl to katalog i porównywarka cen klocków LEGO®