zklocków.plBlog Instalacje z klocków LEGO w Krakowie i Wrocławiu - owca i słoneczniki

Instalacje z klocków LEGO w Krakowie i Wrocławiu - owca i słoneczniki

Dodano: 23 lis 2020

Jak owca w Krakowie i słoneczniki we Wrocławiu odmieniły znane symbole tych miast?

21 listopada oczom mieszkańców i turystów ukazał się niecodzienny widok. Do Smoka Wawelskiego u podnóża krakowskiego zamku dołączyła owca, a obok krasnala Życzliwka na placu Gołębim we Wrocławiu wyrosło pole słoneczników. Cuda i dziwy – tym bardziej, że za materiał konstrukcyjny owych instalacji posłużyły klocki LEGO. Budowle są częścią globalnej akcji #RebuildTheWord, której celem jest rozwijanie kreatywność u dzieci. Nieprzypadkowo na dzień prezentacji wybrano 21 XI. W tym dniu przypada bowiem Światowy Dzień Życzliwości. Co mają wspólnego życzliwość z kreatywnością? Kreatywność to zdolność dostrzegania i rozwiązywania problemów, życzliwość - umiejętność działania dla potrzeb innych ludzi. Słowem - kreatywne osoby są w stanie zmienić świat na lepszy. Za ustanowieniem Dnia Życzliwości stoi idea zapoczątkowana w Stanach Zjednoczonych w 1973 roku przez braci Briana i Michaela McCormacków. Za stworzeniem instalacji z klocków LEGO – czeski konstruktor Libor Udrzala. Podobne budowle nawiązujące do historii, symboliki i dziedzictwa w zeszłym roku stanęły w pięciu miastach W Wielkiej Brytanii.

Owca z LEGO ziejąca ogniem, w towarzystwie Smoka Wawelskiego to sposób na zaprezentowanie wydarzeń z najbardziej znanej krakowskiej legendy w inny sposób. Owca nie pada ofiarą kreatywności szewca Skuby, ale ziejąc ogniem odstrasza niegodziwego smoka i broni przed nim Krakowian. Co z polem słoneczników z LEGO na wrocławskim rynku? Wrocław słynie z krasnali, które można spotkać niemal na każdym rogu. Ten stojący przy fontannie na rynku - Życzliwek dzierży w ręku kwiat słonecznika. Teraz obok niego “wyrosły” naprawdę niesamowite okazy wywołujące radość, uśmiech na twarzy i ciepło wokół serca. Słoneczniki z LEGO we Wrocławiu, owca w Krakowie – nie sposób obok nich przejść obojętnie. Możemy cieszyć się ich widokiem do Świąt Bożego Narodzenia. Co więcej możemy pokazać swoje poparcie dla akcji robiąc sobie zdjęcia czy nakręcając filmiki z LEGO konstrukcjami i prezentując je w mediach społecznościowych.

Kilka ciekawostek dotyczących prezentowanych instalacji

Owca LEGO waży 62 kg. Jej projektowanie trwało 39 godzin, a postawienie budowli 86. Słoneczniki LEGO łącznie ważą 68 kg, a ich stworzenie zajęło 236 godzin. Kreatywność, życzliwość i klocki LEGO – takie podejście do otaczającego świata podoba się nam najbardziej.

Udostępnij na Facebooku Udostępnij na TwitterzePopularne czasopisma o klockach LEGOPopularne czasopisma o klockach LEGO

LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGO. Strona zklocków.pl to katalog i porównywarka cen klocków LEGO®