zklocków.pl Blog Najpopularniejsze LEGOLANDY na świecie

Najpopularniejsze LEGOLANDY na świecie

Dodano: 17 gru 2020

Jeszcze nie tak dawno były szczytem marzeń. Dziś trudno sobie wyobrazić bez nich dzieciństwo - klocki LEGO, duńskie zabawki cegiełki, które zawojowały świat. Są obecne na każdym kontynencie, niemal w każdym domu. Nie tylko w tej kultowej formie, czyli zestawów klocków do budowania, ale w postaci filmów, gier komputerowych, gadżetów. Co więcej, w wielu zakątkach na świecie powstały Parki Rozrywki LEGO określane nazwą "LEGOLAND" zbudowane z milionów klocków.

Parki Legoland to ogromne miejsca rozrywki na świeżym powietrzu przeznaczone głównie dla dzieci (chociaż dorośli również są zachwyceni ich klimatem). Podzielone na strefy tematyczne, z plenerowymi atrakcjami, punktami gastronomicznymi, hotelami stanowią główny punkt wyjazdów wakacyjnych, weekendowych i urlopowych z dziećmi. Legolandy to niezwykła gratka nie tylko dla fanów klocków, ale dla miłośników dobrej zabawy w ogóle. Niestety w Polsce, póki co, takiego parku rozrywki nie znajdziemy. Namiastkę tego, co możemy zobaczyć w Legolandzie jest krakowski Historyland, w którym klocki LEGO posłużyły do zaprezentowania najważniejszych momentów z polskiej historii. Ale jeśli mamy w planach odwiedziny Legolandu, od dwóch najbliższych dzieli nas około 1100 km: Legoland Billung w Danii i Ginzburg w Niemczech. Nieco dalej jest do Legolandu Windsor w Wielkiej Brytanii. Parki rozrywki LEGO powstały także w Kalifornii i na Florydzie, w Malezji, Dubaju, Japonii. Dodatkowo w wielu miejscach powstały także tzw.Legoland Discowery Center - kryte budynki – mini centra rozrywkowo-edukacyjne.

Parki rozrywki LEGOLAND - co o nich wiemy?

Najstarszy Legoland znajduje się w Billung w Danii. Powstał w 1968 roku z inicjatywy syna Ole Kirka Christiansena (założyciel LEGO) - Godtfreda. Zajmuje 123 000m2 powierzchni, zbudowany z 65 milionów klocków, obserwowany z powietrza przypomina miasteczko. Podzielony na strefy tematyczne (najnowsza to Ninjago Word inspirowana serią klocków Ninjago), kusi dodatkowymi atrakcjami takimi jak karuzele, roller coustery, zajęcia warsztatowe. W Legolandzie w Billung trafisz do podwodnego światu, odwiedzisz Dziki Zachód, spotkasz się “oko w oko z piratami” i rycerzami, zawitasz do strefy polarnej. Najmłodsze dzieci mają swoją strefę komfortu – Duploland. Na terenie Legolandu można przenocować w Wiosce Wakacyjnej i hotelu z pokojami tematycznymi, a pracownicy wymienią się z Wami figurkami LEGO.

Największy pod względem powierzchni jest Legoland Windsor w Wielkiej Brytanii – zajmuje 150 akrów. Wprawdzie atrakcje w Legolandach są podobne, to każdy z nich ma swój niepowtarzalny klimat i coś, co go wyróżnia na tle innych np. w kalifornijskimi znajduje się park wodny, a w Legolandzie na Florydzie - ogród botaniczny. Water Park jest także częścią Legolandu w Dubaju i Malezji. 36 metrowa wieża widokowa zaprasza w Billung w Danii. W każdym z wymienionych parków rozrywki znajdują się miniaturowe konstrukcje z LEGO słynnych budowli z całego świata, ale także przedstawiając te charakterystyczne dla danego kraju i jego kultury. Jednodniowy bilet do Legolandu w Billung to około 45-50 Euro, w Ginzburg - około 35 Euro.

Czy warto odwiedzić LEGOLAND?

Kultowe klocki i mnóstwo frajdy z zabawy w ich otoczeniu. Rozrywka z efektem "wow". Prawdziwa gratka dla dzieci i dorosłych (w końcu kategoria LEGO dla dorosłych cieszy się niesłabnąca popularnością) także. Czy warto? Naszym skromnym zdaniem – 3x tak!

Udostępnij na Facebooku Udostępnij na TwitterzeOdcinek świąteczny LEGO Masters PolskaFinał LEGO Masters Polska
Zobacz takżePopularne zestawy LEGO®Zobacz więcejNowości LEGO®Zobacz więcej

LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGO. Strona zklocków.pl to katalog i porównywarka cen klocków LEGO®