zklocków.plBlog Odcinek 3 LEGO Masters Polska - streszczenie

Odcinek 3 LEGO Masters Polska - streszczenie

Dodano: 29 lis 2020

Za nami trzecia odsłona konstrukcyjnych zmagań w programie LEGO Masters. Z odcinka na odcinek rośnie poziom trudności, a zadania wymagają od uczestników uruchomienia coraz większych pokładów kreatywności. Tym razem pary czekało nie lada wyzwanie, którego temat jak zwykle w niekonwencjonalny sposób zaprezentował prowadzący Marcin Prokop. Do studia wjechał na dziecięcym rowerku, a następnie przeciął go na pół piłą mechaniczną. Intrygująca zapowiedź zadania...

Z czym musieli się zmierzyć uczestnicy trzeciego odcinka LEGO Masters?

Otóż na zawodników czekały połówki różnych przedmiotów: odkurzacza, rowerka, hełmu Wikingów, skrzypiec, manekina. Zadaniem par było zbudowanie drugiej części do wybranej rzeczy w jak najbardziej kreatywny sposób.

  • Wiktor i Daniel wybrali hełm Wikingów
  • Damian i Łukasz postawili na skrzypce
  • Marta i Marcin przygarnęli manekina
  • Agnieszka i Maciej - rowerek
  • Rafał i Jakub - odkurzacz

Nie najlepsza dyspozycja dnia zdecydowanie utrudniała pracę Damianowi i Łukaszowi, którzy kilkakrotnie zmieniali koncepcję budowania. Również Agnieszka i Maciej (podobnie jak w pierwszym odcinku) nie mogli się porozumieć. Presja odcinka utrudniała pracę Rafałowi i Jakubowi.

Zdecydowanie do tematu podeszły pozostałe pary, ale czy obie równie dobrze poradziły sobie z zadaniem?

“Odrodzenie natury” taki tytuł swej pracy nadali Marta i Marcin. Rafał i Jakub zaprezentowali wewnętrzne życie odkurzacza. Katastrofalny rejs panamskiego armatora do Zatoki rekinów pokazali Damian i Łukasz. Statek Wikingów i trzygłowego węża przedstawili Wiktor i Daniel. Agnieszka i Maciej zbudowali ślimaka z kartonem na grzbiecie (nawiązującego do degradacji środowiska).

Kto poradził sobie z zadaniem najlepiej?

Według jury, to w jaki sposób zrealizowali zadanie Marta i Marcin, jak potrafili w niezwykle czytelnej formie zaprezentować temat swojego dzieła, przesądziło o tym, że wygrali trzeci odcinek LEGO Masters i tym samym przeszli do półfinału. Niepewni oceny, złoty klocek wykorzystali Damian i Łukasz i także dostali się do kolejnej rundy zmagań.

Dla kogo jury LEGO Masters nie miało dobrych wiadomości w trzecim odcinku?

Z programem musieli pożegnać się Agnieszka i Maciej. Według jury najsłabiej poradzili sobie z zadaniem. W półfinale spotkają się więc: Marta i Marcin, Łukasz i Damian, Rafał i Jakub, Wiktor i Daniel. Zapowiedź kolejnego odcinka LEGO Masters wygląda obiecująco. Nie będziemy jej zdradzać. Być może, Ci co nie śledzą zmagań uczestników, dołączą do grona oglądających. Z pewnością emocji w programie nie brakuje. Jak umilić sobie czas w oczekiwaniu na kolejny odcinek? Budować z LEGO!

Udostępnij na Facebooku Udostępnij na TwitterzePopularne czasopisma o klockach LEGOPopularne czasopisma o klockach LEGO

LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGO. Strona zklocków.pl to katalog i porównywarka cen klocków LEGO®