zklocków.pl Blog Popularne czasopisma o klockach LEGO

Popularne czasopisma o klockach LEGO

Dodano: 17 lut 2021

Czy Ole Kirk Christiansen odchodząc od produkcji drewnianych zabawek (1948) w swoim przedsiębiorstwie i decydując się na wytwarzanie ich tworzyw sztucznych, spodziewał się, że LEGO - klocki cegiełki będą popularne przez dziesięciolecia i zainspirują do działania inne branże? Z pewnością myślał o sukcesie, ale nie przypuszczał, że osiągnie on taką skalę. Oprócz tysięcy zestawów klocków LEGO, które na przestrzeni 70 lat trafiły do sprzedaży, powstały filmy, gry komputerowe, pojawiły się czasopisma o klockach LEGO. Magazyny traktujące o LEGO nie zrodziły się przypadkowo. Dzieci nie tylko chciały stawiać niesamowite konstrukcje z klocków, ale zgłębiać historię bohaterów poszczególnych serii, przeżywać nowe przygody, rozwiązywać zagadki, kolekcjonować plakaty z postaciami z ulubionych zestawów. W 2018 roku na polskim rynku prasowym pojawił się wydawca z wieloletnim doświadczeniem - Blue Ocean Entertainment, oferujący czasopisma sygnowane marką LEGO. W swojej ofercie dedykowanej dzieciom (5-12 lat) posiada miesięczniki i dwumiesięczniki inspirowane najpopularniejszymi seriami klocków LEGO.

Najpopularniejsze czasopisma o LEGO - aktualna lista miesięczników i dwumiesięczników

  • LEGO City
  • LEGO Ninjago
  • LEGO Batman
  • LEGO Friends
  • LEGO Disney Księżniczki
  • LEGO Marvel Avengers
  • LEGO Jurassic Wolrd
  • LEGO Hidden Side
  • LEGO Star Wars

Magazyn "LEGO City" to miesięcznik dla 5-10latków, w którym niebezpieczne misje i policyjne pościgi rozgrywają się na każdej niemal stronie. Do tego ciekawostki, komiksy, zagadki, plakaty i...w każdym numerze oryginalna zabawka z klocków LEGO do złożenia.

Czasopismo "LEGO Ninjago" to pismo dedykowane dzieciom 5-12 lat. Mnóstwo informacji i ciekawostek ze świata klocków LEGO Ninjago. Konkursy, komiksy i oryginalny gadżet LEGO.

Gazetka “LEGO Batman” to dwumiesięcznik poświęcony postaciom z universum DC Comics. "LEGO Disney Księżniczki" to magazyn dla 5-9 latków ukazujący się co dwa miesiące i opowiadający o pięknych księżniczkach z filmów Disney’a. “LEGO Friends” - miesięcznik dla 5-11latków poświęcony pięciu przyjaciółkom z Heartlake. "LEGO Star Wars" - miesięcznik inspirowany kultową serią "Gwiezdne Wojny". "LEGO Hidden Side" - dwumiesięcznik pokazujący drugą stronę znanego świata. Do krainy prehistorycznych stworów przeniesie Was dwumiesięcznik "LEGO Jurassic World". Każde z wymienionych czasopism to mnóstwo zagadek, ciekawych historii, plakatów, konkursów i oczywiście - dołączona zabawka LEGO.

To nie jedyne propozycje dostępne na polskim rynku wydawniczym. Wydawnictwo EGMONT przygotowało niemałą gratkę dla dzieci, która także zadowoli rodziców. Czasopismo "LEGO Explorer" - miesięcznik dla 6-10latków, w którym to zabawa kultowymi klockami została połączona z nowoczesnymi formami edukacji. Nauczanie według modelu STEM to inspirowanie dzieci poprzez zabawę, zdobywanie doświadczanie, szukania odpowiedzi na własną rękę do rozwijania kompetencji przydatnych we współczesnym świecie. Formuła czasopisma jest tak ciekawa, że dzieci przyswajają informacje bez wysiłku, z zaangażowaniem. Ciekawostki, nieznane fakty, proste eksperymenty, zabawy, konkursy i pasująca do tematyki danego wydania figurka LEGO – taka gazetka z LEGO z pewnością spodoba się każdemu dziecku. W pierwszym tegorocznym wydaniu magazyn "LEGO Explorer" zaprasza do niezwykłego świata owadów. W drugim numerze zabiera na polarną wyprawę.

A jakie figurki LEGO w czasopismach czekają na dzieci? Przekonajcie się sami.

Nie masz dostępu do sklepów z czasopismami dla dzieci? Możesz skorzystać ze sprzedaży internetowej, a nawet zamówić całoroczną prenumeratę. Prenumerata czasopism LEGO jest możliwa w sprzedaży online RUCH, KULTOWY, EUROPRESS Polska.

Z pewnością magazyny o klockach LEGO nie zastąpią zabawy klockami, ale ją uzupełnią o nowe, inspirujące elementy, a także w ciekawy sposób zachęcą dzieci do zdobywania wiedzy. A czy dorośli fani klocków LEGO w Polsce doczekają się czasopism LEGO dla siebie? Poczekamy - zobaczymy. Tymczasem zostaje dorosłym budowanie z klocków. Tak, tak - dorosłych budowniczych z LEGO nie brakuje! A oferta im dedykowana poszerza się o nowe zestawy. Sprawdź, co nowego LEGO przygotowało dla małych i dużych budowniczych.

Udostępnij na Facebooku Udostępnij na TwitterzeJak segregować klocki LEGO?Jak wycenić używane zestawy LEGO i gdzie je sprzedawać?
Zobacz takżePopularne zestawy LEGO®Zobacz więcejNowości LEGO®Zobacz więcej

LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGO. Strona zklocków.pl to katalog i porównywarka cen klocków LEGO®