zklocków.plBlog Odcinek świąteczny LEGO Masters Polska

Odcinek świąteczny LEGO Masters Polska

Dodano: 21 gru 2020

Czy można sobie wyobrazić piękniejsze zwieńczenie programu niż rywalizację w szczytnym celu?

Wydanie specjalne LEGO Masters Polska dla fundacji "Nie jesteś sam"

W wydaniu specjalnym LEGO Masters dwie drużyny złożone z uczestników klockowych zmagań i zaproszonych gości wzięły udział w niełatwym zadaniu – budowaniu mostów. O ile wzniesienie samej konstrukcji to dla mistrzów LEGO żaden kłopot, o tyle postawienie mostu, który zostanie poddany próbie wytrzymałościowej, to już było nie lada wyzwanie. Mosty miały bowiem posłużyć Mikołajowi do przewiezienia jak największej ilości prezentów jaką otrzymają z okazji świąt podopieczni fundacji TVN "Nie jesteś sam". Dodatkowo to architektoniczne dzieło musiało czarować świątecznymi dekoracjami, tak, by pasowało do klimatu panującego w studio. A świątecznego ducha nie dało się nie zauważyć. Wyzierał z każdego kąta - LEGO choinki i bałwanki i wszyscy zgromadzeni w studio w świątecznych kreacjach i humorach.

Tym razem rywalizujące zespoły liczyły po trzy osoby: po dwóch uczestników programu plus jedna osoba z zaproszonych gości. Do roli pomocników Mikołaja i jako wsparcie dla drużyn zostali "nominowani" Oliwier Janiak i Karolina Malinowska.

  • Drużyna I – Wiktor + Łukasz + Oliwier
  • Drużyna II - Rafał + Daniel + Karolina

Zaangażowanie jakim wykazali nowi budowniczy było godne podziwu. Zarówno Karolina jak i Oliwier ciężko pracowali na sukces swoich drużyn. Zmieniła się w tym odcinku także nieco rola jury – Ola i Paweł mogli "pobawić się" klockami i pomagali w dekorowaniu mostów. Który most zwycięsko przeszedł próbę wytrzymałościową? Oba uległy ciężarowi prezentów, ale to konstrukcja Oliwiera, Wiktora i Łukasza udźwignęła większy ładunek. Ich most runął pod ciężarem 45 kg. Jedynie o dwa kilogramy mniej zniosła budowla Karoliny, Rafała I Daniela. Magia świątecznego odcinka polega na tym, że nie ma w nim przegranych. I tak wszystkie prezenty, które były stawką w programie – klocki LEGO o wartości 20 000 zł, 10 zestawów Play i prezenty wartości 50 000 zł od sieci sklepów Smyk trafią do podopiecznych Fundacji TVN "Nie jesteś sam" w całej Polsce, o czym zapewniła drużyny i widzów prezes fundacji Katarzyna Kolenda-Zaleska, która także odwiedziła studio LEGO Masters.

Czy rywalizacja i dobra zabawa mogą iść w parze z pomaganiem? Specjalny odcinek LEGO Masters udowodnił, że nie ma rzeczy niemożliwych. I tak w świątecznym klimacie zakończyła się pierwsza polska edycja programu. A nam nie pozostaje nic innego, jak pogratulowanie pomysłu i włączenie się do akcji “pomagamy”. Niech świąteczny duch towarzyszy nam wszystkim!

Udostępnij na Facebooku Udostępnij na TwitterzePopularne czasopisma o klockach LEGOPopularne czasopisma o klockach LEGO

LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGO. Strona zklocków.pl to katalog i porównywarka cen klocków LEGO®