zklocków.plBlog Finał LEGO Masters Polska

Finał LEGO Masters Polska

Dodano: 14 gru 2020

Za nami piąty odcinek LEGO Masters. Finał! Znamy zwycięzców pierwszej polskiej edycji reality show. Nim jury wyłoniło najlepszych budowniczych z klocków LEGO, przez 5 odcinków trwała zaciekła walka na duńskie cegiełki. Do zmagań przystąpiło sześć par wybranych w drodze castingu, w finale zmierzyły się trzy najlepsze. W szranki stanęli: Marta i Marcin, Łukasz i Damian oraz Rafał i Kuba. W finałowym odcinku uczestnikom nie został narzucony temat pracy, ale mogli puścić cugle fantazji i wybudować z klocków wszystko, co podpowiadała im wyobraźnia. Ale jak podkreśliła Ola i Paweł (jury) "liczą się kreatywność, rozmach, technika, skala, ciekawa historia i to coś, co zaskoczy jury". Na wykonanie zadania pary dostały 18 godzin i motywację w postaci zaprezentowanego złotego pucharu z LEGO, który otrzymać miała wraz z czekiem na 100 000 zł zwycięska para.

Co i w jaki sposób zaprezentowały widzom i jury finałowe pary?

Marta i Marcin zbudowali antyczną meduzę wspartą na greckiej kolumnie. Łukasz i Damian pokazali scenę ze znanej polskiej legendy o Panu Twardowskim. Rafał i Jakub zaprezentowali fragment dzielnicy Tokio w czasie święta Sakuri. Napięcie jakie towarzyszyło rywalizującym parą w finałowym odcinku z pewnością nie ułatwiało zadania, ale uczestnicy potrafili przekuć go w czynnik mobilizujący. Naszymi faworytami byli Łukasz i Damian., ale to nie oni zgarnęli główną nagrodę. Przed ogłoszeniem wyników pracom mogły przyjrzeć się pary, które wcześniej odpadły z rywalizacji i każda z nich typowało na zwycięzcę kogoś innego. Ostateczne zdanie należało jednak do jury. Nie było łatwo wskazać najlepszych budowniczych, bo wszyscy zaprezentowali swoje umiejętności w pełnej krasie. Oceniający docenili niestandardowe kształty i kolorystykę konstrukcji Marty i Marcina, ale dostrzegli niespójność przedstawionej historii. Mimo, że Rafał i Jakub “nie wyszli ze swojej strefy komfortu” (po raz kolejny postawili na architekturę), zostali pochwaleni za rozmach, detale i scenki. To, co kolejny raz urzekło jury w pracy Damiana i Łukasza to dynamika i humor.

Kto wygrał pierwszą polską edycję LEGO Masters?

Decyzję jury ogłosił prowadzący Marcin Prokop. Złoty Puchar LEGO, wycieczkę do duńskiego Legolandu i 100 000 zł zdobyli Rafał i Jakub. II miejsce przypadło Łukaszowi i Damianowi, III – Marcie i Marcinowi. Zwycięscy nie zdołali ukryć wzruszenia, które również udzieliło się pozostałym parom.

To nie koniec emocji z LEGO Masters

W sobotę 18 XII zobaczymy specjalny odcinek LEGO Masters. Co tym razem zobaczymy w programie? Tego dowiemy się już niebawem.

Mamy nadzieję, że LEGO Masters w Polsce nie zakończy się na jednej edycji, bo program rozbudził apetyt na tytuł mistrza u wielu budowniczych z LEGO. Może to Ty sięgniesz po puchar?

Przypomnij sobie, jakie przebiegały poprzednie odcinki show. Poniżej lista streszczeń, które dla Ciebie przygotowaliśmy!

Udostępnij na Facebooku Udostępnij na TwitterzePopularne czasopisma o klockach LEGOPopularne czasopisma o klockach LEGO

LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGO. Strona zklocków.pl to katalog i porównywarka cen klocków LEGO®