zklocków.pl Blog Finał LEGO Masters Polska

Finał LEGO Masters Polska

Dodano: 14 gru 2020

Za nami piąty odcinek LEGO Masters. Finał! Znamy zwycięzców pierwszej polskiej edycji reality show. Nim jury wyłoniło najlepszych budowniczych z klocków LEGO, przez 5 odcinków trwała zaciekła walka na duńskie cegiełki. Do zmagań przystąpiło sześć par wybranych w drodze castingu, w finale zmierzyły się trzy najlepsze. W szranki stanęli: Marta i Marcin, Łukasz i Damian oraz Rafał i Kuba. W finałowym odcinku uczestnikom nie został narzucony temat pracy, ale mogli puścić cugle fantazji i wybudować z klocków wszystko, co podpowiadała im wyobraźnia. Ale jak podkreśliła Ola i Paweł (jury) "liczą się kreatywność, rozmach, technika, skala, ciekawa historia i to coś, co zaskoczy jury". Na wykonanie zadania pary dostały 18 godzin i motywację w postaci zaprezentowanego złotego pucharu z LEGO, który otrzymać miała wraz z czekiem na 100 000 zł zwycięska para.

Co i w jaki sposób zaprezentowały widzom i jury finałowe pary?

Marta i Marcin zbudowali antyczną meduzę wspartą na greckiej kolumnie. Łukasz i Damian pokazali scenę ze znanej polskiej legendy o Panu Twardowskim. Rafał i Jakub zaprezentowali fragment dzielnicy Tokio w czasie święta Sakuri. Napięcie jakie towarzyszyło rywalizującym parą w finałowym odcinku z pewnością nie ułatwiało zadania, ale uczestnicy potrafili przekuć go w czynnik mobilizujący. Naszymi faworytami byli Łukasz i Damian., ale to nie oni zgarnęli główną nagrodę. Przed ogłoszeniem wyników pracom mogły przyjrzeć się pary, które wcześniej odpadły z rywalizacji i każda z nich typowało na zwycięzcę kogoś innego. Ostateczne zdanie należało jednak do jury. Nie było łatwo wskazać najlepszych budowniczych, bo wszyscy zaprezentowali swoje umiejętności w pełnej krasie. Oceniający docenili niestandardowe kształty i kolorystykę konstrukcji Marty i Marcina, ale dostrzegli niespójność przedstawionej historii. Mimo, że Rafał i Jakub “nie wyszli ze swojej strefy komfortu” (po raz kolejny postawili na architekturę), zostali pochwaleni za rozmach, detale i scenki. To, co kolejny raz urzekło jury w pracy Damiana i Łukasza to dynamika i humor.

Kto wygrał pierwszą polską edycję LEGO Masters?

Decyzję jury ogłosił prowadzący Marcin Prokop. Złoty Puchar LEGO, wycieczkę do duńskiego Legolandu i 100 000 zł zdobyli Rafał i Jakub. II miejsce przypadło Łukaszowi i Damianowi, III – Marcie i Marcinowi. Zwycięscy nie zdołali ukryć wzruszenia, które również udzieliło się pozostałym parom.

To nie koniec emocji z LEGO Masters

W sobotę 18 XII zobaczymy specjalny odcinek LEGO Masters. Co tym razem zobaczymy w programie? Tego dowiemy się już niebawem.

Mamy nadzieję, że LEGO Masters w Polsce nie zakończy się na jednej edycji, bo program rozbudził apetyt na tytuł mistrza u wielu budowniczych z LEGO. Może to Ty sięgniesz po puchar?

Przypomnij sobie, jakie przebiegały poprzednie odcinki show. Poniżej lista streszczeń, które dla Ciebie przygotowaliśmy!

Udostępnij na Facebooku Udostępnij na TwitterzeNajpopularniejsze LEGOLANDY na świecie Największe zestawy klocków LEGO
Zobacz takżePopularne zestawy LEGO®Zobacz więcejNowości LEGO®Zobacz więcej

LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGO. Strona zklocków.pl to katalog i porównywarka cen klocków LEGO®