zklocków.pl Blog Odcinek 2 LEGO Masters - streszczenie. Kosmiczna destrukcja

Odcinek 2 LEGO Masters - streszczenie. Kosmiczna destrukcja

Dodano: 23 lis 2020

Sobota 21 listopada godzina 20. Przed ekranami telewizorów już zasiadła grupa wiernych fanów programu, klocków LEGO i Marcina Prokopa. Co zaserwowali uczestnikom i widzom organizatorzy LEGO Masters w drugim odcinku? Dziś już to wiemy – sami z zapałem śledzimy rywalizację. Dla tych, którzy nie mogli oglądać osobiście, są ciekawi, jak przebiegał odcinek, przygotowaliśmy krótkie streszczenie.

“Kosmicznie w każdym tego słowa znaczeniu”

Jako zapowiedź tematu w aranżacji studio pojawiła się mega konstrukcja Saturna wybudowana z klocków LEGO. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że prowadzący w spektakularny sposób zniszczył ją kijem bejsbolowym, a następnie, jak to wyglądało w zwolnionym tempie, pokazały kamery. Efekt - “wow”.

Kosmiczne konstrukcje i totalna destrukcja, której widowiskowy owoc zaprezentowany w technice slow motion w dużej mierze rzutuje na wyniki rywalizacji – takie zadanie do wykonania otrzymali uczestnicy. Pary w drodze losowania dowiadywały się, w jaki sposób przyjdzie im zniszczyć dzieło, na którego wybudowanie w tym odcinku dostali tylko 8 godzin.

  • Krater uderzeniowy – ten rodzaj destrukcji musieli wziąć pod uwagę stawiając kosmiczne budowle Wiktor i Daniel oraz Damian i Łukasz.
  • Materiały wybuchowe - to zadanie trafiło do Agnieszki i Macieja oraz Joanny i Kajetana.
  • Kij bejsbolowy – musiały mu ulec konstrukcje Rafała i Jakuba, a także Marty i Marcina.

Jak do tematu podeszli uczestnicy 2 odcinka LEGO Masters?

Wiktor i Daniel postawili na statek kosmiczny i laboratorium biomedyczne. Kajetan i Joanna zaprezentowali silosy z surowcami i żywiącymi się nimi potwora. Daniel i Łukasz - tematem ich konstrukcji był kosmiczny ul i broniące jego zawartości pszczoły. Rafał i Jakub postawili najbardziej realistycznie wyglądającą stację orbitalną. Marta i Marcin pokazali swoje wyobrażenie kosmicznego potwora. Agnieszka i Maciej – zbudowali asteroidę.

Tym razem także nie obyło się bez nerwowych sytuacji. Rafał i Jakub dwa razy mierzyli się z niezamierzoną destrukcją swojej konstrukcji. Marta zarzucała Marcinowi” miganie się od pracy”. Tym razem zaskoczeniem okazała się dobra współpraca Agnieszki i Macieja - z czym mieli problem w pierwszym odcinku LEGO Masters. Zadanie wbrew pozorom nie było łatwe, bo efektu destrukcji, mimo różnych zastosowanych rozwiązań nie da się do końca przewidzieć. Chwile grozy przeżyli Wiktor i Daniel, których kosmiczny statek rozpadł się wprawdzie przygotowany już do zrzutu z wysięgnika, ale jeszcze przed końcowym odliczaniem. Na szczęście kamery uchwyciły moment rozpadu.

Z pośród 6 par według jury najlepiej w drugim odcinku LEGO Masters zaprezentowały się i poradziły z zadaniem pary: Rafał i Jakub oraz Agnieszka i Maciek, tym samym bezpiecznie przeszły do kolejnego etapu rywalizacji.

Kto odpadł z programu?

Niezagrożeni mogli czuć się Damian i Łukasz, którzy w pierwszym odcinku uzyskali immunitet w postaci złotego klocka. Chłopaki zaryzykowali i nie skorzystali z niego. Ryzyko się opłaciło. Decyzją jury z programem pożegnali się Joanna I Kajetan. Ich konstrukcja według Pawła i Oli nie wyglądała na przemyślaną, nie skorzystali z uwag i niestety efekty destrukcji także nie okazały się spektakularne.

Co oprócz budowania wydarzyło się w studio?

Prowadzący Marcin Prokop zaprezentował efektowne pompki w swoim wykonaniu, pokazał ukryty talent rysując najmłodszego uczestnika Daniela i drażnił Marcina “umizgując” się do Marty.

Komu budowanie z LEGO przyniesie profity finansowe? Na to musimy jeszcze poczekać do 19 grudnia. Ale w sobotę kolejny odcinek programu. Jesteście ciekawi z czym będą musieli zmierzyć się uczestnicy? W oczekiwaniu na kolejny odcinek zachęcamy do miłego i kreatywnego spędzania wolnego czasu budując z LEGO.

Udostępnij na Facebooku Udostępnij na TwitterzeInstalacje z klocków LEGO w Krakowie i Wrocławiu - owca i słonecznikiOdcinek 1 - LEGO Masters Polska - streszczenie
Zobacz takżePopularne zestawy LEGO®Zobacz więcejNowości LEGO®Zobacz więcej

LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGO. Strona zklocków.pl to katalog i porównywarka cen klocków LEGO®