zklocków.plBlog Odcinek 1 - LEGO Masters Polska - streszczenie

Odcinek 1 - LEGO Masters Polska - streszczenie

Dodano: 16 lis 2020

Pierwszy odcinek najnowszego reality show emitowanego przez stację TVN już za nami. Jak wrażenia? Coś nowego, niezwykłego, charyzmatyczny prowadzący, uzupełniające się jury i niezwykli uczestnicy. Do tego (jak zaznaczył Marcin Prokop) 2 miliony LEGO - kolorowych klocków cegiełek do dyspozycji. Co zaskakuje – wbrew powszechnej opinii, że klockami bawią się dzieci, w programie występuje tylko jeden nieletni uczestnik. Pozostali – to dorośli pasjonaci LEGO. Totalny miszmasz ludzkich charakterów i podejścia do budowania, ale ze wspólnym celem – dobrze się bawić, a przy okazji zdobyć główna nagrodę 100 000 zł i wycieczkę do Legolandu.

Poznaliśmy uczestników polskiej edycji programu LEGO Masters

To sześć par, razem 12 nietuzinkowych osobowości:

  • Łukasz Więcek i Damian Krepa. Łukasz - “Lukasdata” - instruktor tańca hip hop, prowadzi instagramowy profil związany z tematyką LEGO. Damian – pseudonim sceniczny “Bas Tajpan” - muzyk reggae.
  • Marcin Feltynowski i Marta Kulka. Marcin zajmuje się muzyką rap. Marta jest charakteryzatorką. Jej pasją jest rysunek i sztuka.
  • Kajetan Jeznach i Joanna Krysztoforska. Ciocia i siostrzeniec. Kajetan jest studentem automatyki i robotyki, Asia – grafikiem komputerowym, instruktorem robotyki LEGO. Daniel Korcz i Wiktor Korcz. Ojciec i syn. Daniel prowadzi agencję tłumaczeń, gra w szachy. Wiktor jest najmłodszym uczestnikiem reality, ma 14 lat, w przyszłości chce być projektantem LEGO.
  • Rafał Zub i Jakub Pleśniarski. Rafał jest architektem, uwielbia podróżować. Jakub – fotografem współpracuje z” Vogue Polska” i “Elle”.
  • Agnieszka Anikiej i Maciej Kośmicki. Aga to pasjonatka fantastyki i super bohaterów. Maciek prowadzi na YouTube kanał o tematyce LEGO, pisze doktorat na temat klocków.

Dla tych którzy przegapili pierwszy odcinek LEGO Masters

W pierwszym odcinku 6 par uczestników zmierzyło się ze stawianiem mega budowli. Zadanie wcale nie było proste. Budowle musiały pasować do koncepcji zaprezentowanej makiety miasta. Co więcej, na realizację projektu uczestnicy mieli jedynie 13 godzin. Stawianie konstrukcji pod presją czasu nie ułatwiało pracy.

Rafał i Jakub postanowili stworzyć hotel nad oceanem, Wiktor i Daniel - wieżowiec, Joanna i Kajetan – biurowiec i miejsce z fast food, Łukasz i Damian - rezydencję milionera, Marcin i Marta - fabrykę cukierków, Agnieszka i Maciej – oceanarium. Jury nie stało biernie i nie oczekiwało jedynie na efekt końcowy, ale przekazywało własne sugestie (niektórzy uczestnicy z nich skorzystali, inni twardo trzymali się własnych koncepcji). Z presją czasu najtrudniej radzili sobie Wiktor i Daniel, zgrania brakowało w duecie Joanny i Kajetana. Po 13 godzinach zmagań przyszedł czas na zaprezentowanie rezultatów i opowiedzenie historii budowli. Jury przedstawiło swoje zdanie. Okazało się, że to nie koniec rywalizacji...Uczestnicy dostali kolejne zadanie do wykonania. W ciągu 3 godzin mieli zaprezentować przy pomocy klocków LEGO, jak ich budowle uległy destrukcji. Atak zombie, gigantyczna ośmiornica atakująca fabrykę cukierków, obcy...

Kto najlepiej podołał zadaniu? Jury zachwyciła ośmiornica i forma pokazania chaosu przez Łukasza i Damiana (mimo, że ich budowla podczas prezentacji straciła stabilność). To te dwie drużyny zostały wyróżnione przez Olę i Pawła. Nagrodą odcinka było zdobycie złotego klocka, który gwarantuje bezpieczne przejście do kolejnego etapu rywalizacji. Według jury zasłużyli na niego Łukasz i Damian. Zaskoczeniem pierwszego odcinka była decyzja, że wszystkie pary przechodzą dalej. Kto wyciągnie wnioski z przebiegu rywalizacji, oswoi się z presją czasu i pokaże na co go stać - dowiemy się z kolejnych odcinków LEGO Masters.

Czy formuła programu spodoba się widzom - czas pokaże. Z naszej perspektywy LEGO Masters to super zabawa i ciekawa forma zaprezentowania własnej kreatywności. Z niecierpliwością czekamy na kolejną odsłonę programu. Układaj klocki LEGO, oglądaj reality show, czytaj wpisy. Być może kolejna edycja programu będzie należała do Ciebie.

A tak przy okazji programu...Zyskaliśmy nową jednostkę miary – 1 Prokop. W takich jednostkach jeden z uczestników określił wysokość postawionej konstrukcji.

Udostępnij na Facebooku Udostępnij na TwitterzePopularne czasopisma o klockach LEGOPopularne czasopisma o klockach LEGO

LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGO. Strona zklocków.pl to katalog i porównywarka cen klocków LEGO®