zklocków.plBlog Prezenty LEGO na Mikołaja

Prezenty LEGO na Mikołaja

Prezenty LEGO na Mikołaja

Dodano: 26 paź 2020

Święty Mikołaj - starszy, nieco tęgawy pan z siwą brodą, w czerwonym stroju i czapce z białym pomponem - w ciągu roku go nie spotkasz. Za to - 6 grudnia istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeśli cały rok dobrze się sprawowałeś, zobaczysz go jak mknie po nieboskłonie w swoich saniach zaprzężonych w renifery. Być może zapuka do Twoich drzwi lub niepostrzeżenie (wślizgując się przez komin) nagrodzi Twoje dobre zachowanie niewielkim (a może całkiem sporym) prezentem. 6 grudnia - mikołajki to najbardziej wyczekiwany i magiczny dzień dla każdego dziecka. Pewnie znacie niejedną rodzinną historię związaną z rubasznym, siwym gościem i mikołajkowymi prezentami. A te przez lata straciły formę skromnego upominku (kiedyś były to jabłka, złote orzechy, pierniczki) i stały się prawdziwym wyzwaniem (także finansowym) dla rodziców. Bo nie oszukujmy się Mikołaj wszystkiego sam nie ogarnie, nawet pomoc elfów bywa niewystarczająca. I wtedy w mikołajkową akcję zostają włączeni rodzice, dziadkowie - słowem dorośli, którzy awansują do roli pomocników świętego Mikołaja.

Jak wywiązać się dobrze z roli pomocnika Mikołaja?

Pamiętając, że 6 grudnia powinien być dniem radości. Dla dziecka – radość z otrzymanego prezentu, dla nas satysfakcja z trafionego upominku. Najbardziej wyczekiwanymi podarunkami są zabawki. Ale nie dajmy się zwariować, nie kupujmy ich pod wpływem nachalnych reklam i chwilowej mody. Wybór powinien być przemyślany na tyle, by zabawka zaraz po rozpakowaniu nie wylądowała w kącie. A może by tak kupić klocki LEGO na Mikołaja? I to jest dobry wybór. Tym bardziej, że nie tylko sklepy stacjonarne, ale i internetowe posiadają w ofercie kultowe duńskie klocki. A dzięki katalogowi i porównywarce cen (takiej jak” zklocków”) dostajemy możliwość przyjrzenia się zestawom bliżej, wybrania klocków odpowiednich do wieku, możliwości, zainteresowań dzieci i sposobności portfela dorosłych.

Jakie klocki LEGO wybrać na prezent mikołajkowy dla dziecka?

Rolą zabawki (a klocki należą do tej kategorii) jest bawić, dawać radość. Ale zabawka powinna także kształcić umiejętności i wspierać rozwój. Budowanie z klocków spełnia te kryteria. LEGO usprawnia manualnie, kształci wyobraźnię, pobudza kreatywność, ćwiczy logiczne myślenie, ale także jest wspaniałą zabawą. Znając zainteresowania dziecka, łatwiej wybrać odpowiedni zestaw klocków. LEGO Duplo dla najmłodszych (1,5+). LEGO City – najbardziej zróżnicowana, bogata i uniwersalna seria.

Dla fanów bajek Disneya wybierajmy klocki LEGO z tej kategorii, dla wielbicieli super bohaterów - LEGO Super Hero, dla fanów gwiezdnych wojen – zestawy LEGO Star Wars. A już LEGO Technic to prawdziwa gratka dla miłośników mechaniki i fizyki (przekładnie, silniki, systemy pneumatyczne), z których można zbudować modele zachowujące się jak ich realistyczne odpowiedniki.

Wymieniać by w nieskończoność...Dlatego proponujemy skorzystanie z naszego katalogu i porównywarki cen, bo wtedy łatwiej o znalezienie tych właściwych. No z serii tych bardziej okazjonalnych - LEGO na Mikołaja, ciekawym pomysłem będą kalendarze adwentowe, gdzie w każdym z 24 okienek czeka na dziecko niespodzianka, ozdoby choinkowe, z serii Creator Expert” Domek elfów” czy z serii BrickHeadz – ”Dziadek do orzechów”.

Mikołaj święty czy rodem z Laponii?

Nie zapominajmy o jednym! Mikołajki, chociaż zostały mocno skomercjalizowane z założenia miały służyć upamiętnieniu życia świętego Mikołaja - biskupa z Miry, który swoim majątkiem dzielił się z ubogimi. 6 grudnia jest dniem upamiętniającym jego śmierć. Warto może wtedy pomyśleć o potrzebujących pomocy i podzielić się z kimś mikołajkową radością. Wizerunek Mikołaja jaki znamy został wykreowany na potrzeby współczesnych czasów. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by to ten wesoły staruszek stał na czele szlachetnych idei. Bez względu na to skąd pochodzi, czy w niego wierzymy czy nie – prezenty zawsze i wszystkim sprawiają radość.

Udostępnij na Facebooku Udostępnij na TwitterzePopularne czasopisma o klockach LEGOPopularne czasopisma o klockach LEGO

LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGO. Strona zklocków.pl to katalog i porównywarka cen klocków LEGO®