zklocków.pl Blog LEGO Masters Polska w TVN

LEGO Masters Polska w TVN

LEGO Masters Polska w TVN

Dodano: 13 paź 2020

Szykuje się prawdziwa gratka dla fanów klocków LEGO. 14 listopada 2020 r. (to już niemal pewne) TVN rusza z nowym show. Format stworzony dla brytyjskiego Channel 4 w 2017 r. - “LEGO Masters” doczekał się polskiej wersji. Sześć duetów wybranych drogą castingów, przez sześć odcinków programu rywalizować będzie na oczach widzów o tytuł mistrza LEGO, wyjazd do Legolandu i główną nagrodę - 100 000 zł. W programie uczestnicy zmagać się będą ze stawianiem konstrukcji z klocków LEGO. Zadanie wcale nie jest takie proste jakby się wydawało. Przed każdym dwuosobowym zespołem wiele wyzwań.

Autorskie konstrukcje w LEGO Masters

Uczestnicy mając do dyspozycji ponad dwa miliony klocków cegiełek będą musieli postawić z nich autorskie konstrukcje (realistyczne miniatury, megamiasta i zaawansowane technicznie struktury) w oparciu o zadany temat, w określonym czasie. Jury oceni budowle biorąc pod uwagę takie kryteria jak: umiejętności techniczne, umiejętność opowiedzenia historii i ogólnie pojęta estetyka. W każdym odcinku z programem pożegna się jeden najsłabszy duet. W finale spotka się trzy najlepsze. Oprócz super zabawy i pokazaniu światu swojej pasji, jest o co walczyć.

Warto jeszcze zainteresować się LEGO Masters Polska z innych powodów: producentem programu jest Endemol Shine znany z takich formatów jak “Masterschef” czy “Twoja twarz brzmi znajomo” i charyzmatyczny prowadzący - Marcin Prokop. Ten utalentowany dziennikarz, prezenter, felietonista z prowadzeniem programów jest za pan brat. Widzowie mogli się o tym przekonać w takich produkcjach jak “Mam talent” czy “Dzień dobry TVN”. Jak poradzi sobie bez wsparcia Szymona Hołowni czy Doroty Wellman – ocenią widzowie w nowym reality show “LEGO Masters”. O zainteresowaniu tematem i formatem show “LEGO Masters” świadczy fakt, że swojej wersji doczekał się w Australii, Niemczech, Holandii. W lutym 2020 zaprezentowany został w Stanach Zjednoczonych na kanale FOX, a kolejne adaptacje mają powstać w 2021 w Chile i Kolumbii. Producent odpowiedzialny za emisję programu w Polsce nie zdradził jeszcze, kto zasiądzie w jury programu. W amerykańskiej wersji do składu zostali zaproszeni eksperci z Grupy LEGO: senior design manager Amy Corbett i nadzorujący linię LEGO Creator Expert i LEGO Architecture – Jamie Berard. Nam pozostaje z niecierpliwością oczekiwać na “LEGO Masters” w polskim wydaniu. A tymczasem możemy popracować nad swoją wyobraźnią i kreatywnością wznosząc budowle z klocków LEGO.

Aktualizacja: Znamy już datę emisji pierwszego odcinka LEGO Masters w Polsce i skład jury!

LEGO Masters od soboty 14 listopada o godzinie 20 na antenie TVN. Przenosimy się w świat LEGO i obserwujemy zmagania uczestników w walce o tytuł mistrza w budowaniu z klocków (i tak co tydzień - przewidziane 6 odcinków rywalizacji).

W składzie jury – nie byle kto! Aleksandra Mirecka i Paweł “Brodaty Geek” Duda – ludzie, którzy o LEGO wiedzą wszystko (no może prawie wszystko). Ola jest jedyną projektantką z Polski, która dostąpiła zaszczytu projektowania dla Grupy LEGO. Absolwentka ASP w Warszawie z dyplomem na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego i londyńskiej pracowni Daniela Chary’ego i Roberta Feo. Laureatka wielu nagród w dziedzinie projektowania. Przez ponad trzy lata współpracowała przy projektach z serii LEGO Friends, a figurka baby Ola jest uhonorowaniem jej wkładu w koncepcję zestawów. W sumie zaangażowana w projekt 15 zestawów klocków z tej serii. Zna LEGO od podszewki. Paweł Duda - “Brodaty Geek” - od trzech lat recenzuje LEGO w serwisie You Tube na kanale “Brodaty Geek”. Poczucie humoru, obeznanie w temacie i pasja – tak pokrótce można zrecenzować samego “Brodatego”. Jego opinię cenią sobie najwytrawniejsi “układacze” LEGO. Kto może znać lepiej specyfikę klocków niż ten, kto potrafi dokonać ich wnikliwej analizy na każdej płaszczyźnie?

Jak poradzą sobie Aleksandra i Paweł w nowej roli? Przekonamy się wkrótce.

Udostępnij na Facebooku Udostępnij na TwitterzeViki Gabor ambasadorką LEGOWspółpraca LEGO i Levi’s
Zobacz takżePopularne zestawy LEGO®Zobacz więcejNowości LEGO®Zobacz więcej

LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGO. Strona zklocków.pl to katalog i porównywarka cen klocków LEGO®