zklocków.plBlog Półfinał LEGO Masters Polska

Półfinał LEGO Masters Polska

Dodano: 07 gru 2020

Z odcinka na odcinek rośnie poziom trudności, a emocje sięgają zenitu. Jesteście ciekawi z czym tym razem musieli zmierzyć się uczestnicy, kto wypadł najlepiej, a która z par musiała pożegnać się z programem? Spieszymy z relacją!

Co miała wspólnego papuga z zadaniem pierwszym w półfinałowym odcinku LEGO Masters Polska?

W odcinku półfinałowym Lego Masters Polska w szranki stanęli: Marta i Marcin; Damian i Łukasz; Wiktor i Daniel; Rafał i Jakub. Zapowiedzią pierwszego zadania (okazało się, że w sobotniej odsłonie 5XII będzie ich dwa), była ogromna, kolorowa papuga z klocków LEGO. Każda z par otrzymała takiego ptaka, którego najpierw musiała rozmontować, a następnie z uzyskanych cegiełek wybudować dowolną konstrukcję. Trudność polegała na tym, że uczestnicy mieli do dyspozycji tylko te, pozyskane z papugi klocki (około 1300), musieli wykorzystać je wszystkie i nie mogli korzystać z dodatkowych elementów z magazynu. Na wykonanie zadania dostali 4 godziny. Marta i Marcin wybudowali robota na złomowisku, Damian i Łukasz - miasto mechów, Wiktor i Daniel – motorówkę, Rafał i Jakub – miejscowość nad oceanem w mikroskali. Oczywiście podobnie jak w poprzednich odcinkach budowlom musiała towarzyszyć opowiedziana historia. Według jury najlepiej z zadaniem poradzili sobie Rafał i Jakub. Kolejny raz presja czasu niekorzystnie odbiła się na efekcie pracy Wiktora i Daniela.

42089,7172,40413,10852#SETS

Podróż w czasie przez cztery epoki – zadanie nr 2

To, jak dotychczas najciekawsze zadanie reality show LEGO Masters (naszym zdaniem). Już pędzący po torach pociąg jako zapowiedź tematu robił wrażenie. Zadaniem uczestników było ukazanie świata w różnych epokach: prehistorii, średniowieczu, współczesności i przyszłości. Pary w drodze losowania otrzymywały przydział epoki. Jedynie Rafał i Jakub jako nagrodę za najlepiej wykonane zadanie I, mogli sami ją wybrać. Postawili na przyszłość. Prehistoria przypadła w udziale Marcinowi i Marcie. Łukasz i Damian dostali współczesność. Wiktor i Damian - średniowiecze. 14 godzin na wykonanie pracy – to dużo, a zarazem niewiele. Prehistoryczny świat Marcina i Marty zachwycał rodziną dinozaurów. W średniowiecznej wiosce Wiktora i Daniela furorę zrobiła kuźnia. Współczesne wesołe miasteczko Łukasza i Damiana kupiło nas diabelskim młynem. Rafał i Jakub wykorzystali swój architektoniczny talent i pokazali miasto przyszłości z jego wadami i zaletami. Za kompletny projekt jury uznało pracę Rafała i Jakuba i tym samym jako pierwsza para trafili oni do finału. Niestety, Wiktora i Daniela ponownie pokonał czas i to oni musieli pożegnać się z programem.

10840,21320,41254,21160#SETS

Kogo zobaczymy w finale LEGO Masters?

Trzy pary: Rafał i Jakub; Marta i Marcin; Łukasz i Damian spotkają się w finale w kolejnym odcinku LEGO Masters Polska. Nie będzie łatwo wygrać. Została mocna ekipa. My mamy swojego faworyta. A Wy na kogo stawiacie?

Udostępnij na Facebooku Udostępnij na TwitterzePopularne czasopisma o klockach LEGOPopularne czasopisma o klockach LEGO

LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGO. Strona zklocków.pl to katalog i porównywarka cen klocków LEGO®