zklocków.plBlog Współpraca LEGO i Adidas

Współpraca LEGO i Adidas

Współpraca LEGO i Adidas

Dodano: 12 paź 2020

Wraca najbardziej intrygujący projekt marki Adidas znany pod nazwą AZX. Ekipa Drei Streiffen raz jeszcze proponuje współpracę designerom różnych branż z całego świata, by wspólnie stworzyć niepowtarzalne sneakersy, które podbiją świat. Przedsięwzięcie jest kontynuacją koncepcji z 2009 roku. Tym razem Adidas nawiązał współpracę z równie rozpoznawalną marką, ale nie ze sfery obuwniczej czy odzieżowej, a zabawkarskiej. Wspólnie z LEGO - duńskim producentem najbardziej rozpoznawalnych klocków na świecie stworzył nową linię butów w oparciu o kultowe sneakersy ZX 8000 (swoją premierę miały w 1989 roku). ZX 8000 to lekkie buty biegowe z wysokiej jakości amortyzacją, których pierwotna konstrukcja opierała się na białym meshu (siatkowany materiał) i szarym zamszu syntetycznym uzupełnionym przez plastikowy stabilizator pięty i oczka na sznurowadła. Innowacyjny system Torison (specjalne rowki i kostki) podeszwy sneakersów zapewniał wsparcie stopom podczas ich naturalnych ruchów skrętnych, tym samym zapobiegając kontuzjom. Współpraca LEGO i Adidas to akcenty w kształcie i kolorystyce nawiązującej do klocków LEGO, umieszczone na obuwiu (ZX 8000).

Co zmieni się w butach Adidas ZX 8000 za sprawą LEGO?

Tym razem biały mesh i szarawy zamsz zostały zastąpione nasyconymi kolorami tak charakterystycznymi dla LEGO: żółty na podeszwie, niebieski – stabilizator pięty, lacelock w kształcie zielonego klocka, czerwony w okolicach oczek na sznurówki. Na stronach internetowych już pojawiła się zapowiedź promocyjna wspólnego projektu LEGO i Adidas – z pudełka klocków cegiełek wyglądają sneakersy w kolorach LEGO. Owoc współpracy obu marek - buty z serii ZX kryją się pod literą ”L” (jak LEGO). Kiedy ZX – L pojawią się w sprzedaży? To prawdopodobnie końcówka września 2020. Czy sneakersy Adidas z motywem LEGO podbiją świat? Wkrótce się o tym przekonamy.

Udostępnij na Facebooku Udostępnij na TwitterzePopularne czasopisma o klockach LEGOPopularne czasopisma o klockach LEGO

LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGO. Strona zklocków.pl to katalog i porównywarka cen klocków LEGO®