zklocków.pl Blog Klocki LEGO dla dziewczynek, jakie zestawy wybrać?

Klocki LEGO dla dziewczynek, jakie zestawy wybrać?

Dodano: 29 lis 2020

Zabawki to jeden z najstarszych wynalazków ludzkości, który wraz z rozwojem cywilizacji na przestrzeni wieków ewaluowały od form najprostszych do technologicznie zaawansowanych cudeniek. Nawet klocki, które starsze pokolenie zapamiętało jako proste, drewniane elementy zyskały nowe oblicze. Dzisiaj oprócz drewnianych “klasyków” do wyboru mamy klocki z różnych materiałów, o przeróżnych kształtach i sposobach łączenia. Producenci zabawek nie ustają w wymyślaniu nowych rozwiązań i tematów. Niekwestionowanym liderem w produkcji tego typu zabawek jest Grupa LEGO, duńska marka, która od ponad 70 lat dostarcza dzieciom klocki z ABS o charakterystycznym systemie łączenia w postaci gniazdek i wypustek.

Klocki LEGO, które bawią, uczą, wspierają rozwój, wychowują

Klocki LEGO to zabawki znane i lubiane nie tylko przez dzieci, ale i dorosłych na każdym kontynencie. Należą do tych z kategorii uniwersalnych, bo może je układać każdy, bez względu na wiek i płeć. Z założenia - zabawki służą do zabawy i maja dawać radość. Dzieci nie znają takiego podziału “dla dziewczynek, dla chłopców”, to my dorośli stworzyliśmy takie kategorie i to my odpowiadamy za pojmowanie i przypisywanie płci pełnionych ról społecznych. Dlatego nie ograniczajmy naszych pociech, jeśli dziewczynka chce budować z klocków samochód, dajmy jej taką możliwość, jeśli chłopiec ma ochotę zbudować zamek księżniczki i pobawić się lalkami – nie zabraniajmy mu tego. Każda zabawa i zabawka przeznaczone są do tego, by bawić i wspierać rozwój dzieci, a klocki są w tym niezastąpione. Układanie LEGO wspiera twórcze i odtwórcze myślenie, pobudza wyobraźnię przestrzenną, logiczne myślenie, usprawnia manualnie, wpływa na rozwój mowy, dostarcza informacji o otaczającym świecie, wzmacnia kontakty interpersonalne. Wybierając klocki LEGO dla dziecka należy przede wszystkim wziąć pod uwagę jego wiek, możliwości, umiejętności i zainteresowania (ale starajmy się je także poszerzać). W przypadku, gdy nie znamy zainteresowań pociech, bezpieczniej będzie zasugerować się podziałem na “klocki LEGO dla dziewczynek i LEGO dla chłopców”.

LEGO dla dziewczynek – poznaj nasze propozycje

Producent kultowych klocków zadbał o to, by dorosłym ułatwić wybór odpowiednich zabawek dla dzieci. Tworzy zestawy stosowne do wieku i umiejętności i spełniające potrzeby poznawcze społeczne, emocjonalne dzieci. Dlatego umownych “dziewczyńskich” klocków nie brakuje.

Dla najmłodszych dziewczynek (1,5+ - 3latek) sprawdzą się zestawy LEGO Duplo, np. Wesołe miasteczko czy Butik Minni. Dla dziewczynek w wieku 4+ - 6 - 12 + znajdziemy klocki z serii LEGO Friends (historia 5 przyjaciółek z Heartlake) np. Dom Stephanie, Domek na drzewie, Dom przyjaźni, Klinika weterynaryjna, Salon Fryzjerski. Z pewnością miłośniczki bajek i księżniczek ucieszą się z zestawów z serii LEGO Princess z taki bohaterkami jak Kopciuszek, Roszpunka czy Elsa z Krainy Lodu. W magiczny świat elfów i goblinów dziewczynki przeniosą się z LEGO Elves, a super bohaterkami poczują się z LEGO Super Heros Girls. Wśród nastolatek królują LEGO DOTS, szczególnie zestawy do złożenia personalizowanych bransoletek, których ambasadorką została młodociana gwiazda muzyki Viki Gabor. Ale jeśli dziewczynka lubi budować z klocków, jest fanką LEGO, to dla niej atrakcyjny będzie każdy zestaw, którego jeszcze nie układała - tu liczy się tylko wiek dziecka i jego umiejętności.

Dobrą opcją w poszukiwaniu klocków LEGO dla dziewczynek jest skorzystanie z największego katalogu i porównywarki cen jaki oferuje Zklocków. Tu bez pośpiechu i w dowolnym czasie przejrzysz wszystkie dostępne propozycje i z pewnością znajdziesz odpowiednie klocki dla dziecka (a może także dla siebie).

Udostępnij na Facebooku Udostępnij na TwitterzePółfinał LEGO Masters PolskaKlocki LEGO dla 3-4 latka - jakie zestawy wybrać?
Zobacz takżePopularne zestawy LEGO®Zobacz więcejNowości LEGO®Zobacz więcej

LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGO. Strona zklocków.pl to katalog i porównywarka cen klocków LEGO®