Katalog i porównywarka cen

Zklocków.pl LEGO® Architecture LEGO® 21020

21020 LEGO® Architecture Fontanna di Trevi

LEGO®Architecture2014

elementy731

wiek12+

numer21020

rok2014

seriaArchitecture

cena katalogowa199,99 zł

cena?199,99

LEGO 21020 Architecture Fontanna di Trevi

LEGO Architecture 21020 Fontanna di Trevi

Zbuduj z klocków LEGO® szczegółowy model słynnej fontanny di Trevi — największej fontanny w Rzymie. Wyrzeźbienie fontanny zaprojektowanej przez Nicolę Salviego zajęło 30 lat. Konstrukcję ukończył przyjaciel projektanta, rzeźbiarz Pietro Bracci, w roku 1762 — 11 lat po śmierci Salviego. Tę imponującą barokową budowlę wykonaną z trawertynu możemy oglądać w wielu klasycznych filmach, jak „Słodkie życie” Federica Felliniego. Dziś, ponad 250 lat później, na mały plac di Trevi, gdzie znajduje się słynna fontanna o szerokości 49 metrów, nadal ciągną tłumy turystów. Szczegółowy model LEGO tej słynnej rzymskiej ikony obejmuje takie elementy, jak fasada Pałacu Poli, rzeźby będące personifikacjami oceanu, obfitości i zdrowia, a także przejrzyste niebieskie klocki przedstawiające wodę. Ten wchodzący w skład serii LEGO Architecture Landmark model fontanny di Trevi został zaprojektowany przez artystę Roka Žgalina Kobego we współpracy z zespołem projektantów LEGO.

Zbuduj z klocków LEGO® szczegółowy model słynnej Fontanny di Trevi, czyli największej fontanny w Rzymie. Wyrzeźbienie fontanny zaprojektowanej przez Nicolę Salviego zajęło 30 lat. Konstrukcję ukończył przyjaciel projektanta, rzeźbiarz Pietro Bracci, w roku 1762, czyli 11 lat po śmierci Salviego. Tę imponującą barokową budowlę wykonaną z trawertynu możemy oglądać w wielu klasycznych filmach, jak „Słodkie życie” Federica Felliniego. Dziś, ponad 250 lat później, na mały Plac di Trevi, gdzie znajduje się słynna fontanna o szerokości 49 metrów, nadal ciągną tłumy turystów. Szczegółowy model LEGO tej słynnej rzymskiej ikony obejmuje takie elementy, jak fasada Pałacu Poli, rzeźby będące personifikacjami Oceanu, Obfitości i Zdrowia, a także przejrzyste niebieskie klocki przedstawiające wodę. Ten wchodzący w skład serii LEGO® Architecture Landmark model Fontanny di Trevi został zaprojektowany przez artystę Roka Žgalina Kobego we współpracy z zespołem projektantów LEGO.

Model przedstawiający faktycznie istniejącą Fontannę di Trevi

Dołączona książeczka z informacjami o projekcie, architekturze i historii fontanny (tylko w języku angielskim i włoskim; wersje w innych językach dostępne do pobrania ze strony LEGO.com/architecture)

Wymiary: 14 cm wysokości, 20 cm szerokości i 14 cm głębokości

Zbierz wszystkie modele LEGO® z serii Architecture Landmark i Architect

Seria LEGO® Architecture, stworzona dla miłośników projektowania, architektury i historii, oddaje hołd światowej architekturze poprzez odtwarzanie najsłynniejszych budowli za pomocą klocków LEGO

Zestaw klocków LEGO ARCHITECTURE 21020 Fontanna di Trevi został zaprezentowany w 2014 roku i składa się z 731 klocków LEGO. Zestaw klocków przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży powyżej 12 roku życia.

Zdjęcia

  • LEGO Architecture Fontanna di Trevi
  • LEGO Architecture Fontanna di Trevi
  • LEGO 21020 Architecture Fontanna di Trevi
  • LEGO Architecture Fontanna di Trevi
  • LEGO Architecture Fontanna di Trevi
  • LEGO 21020 Architecture Fontanna di Trevi
  • LEGO Architecture 21020 Fontanna di Trevi
  • LEGO 21020 Architecture Fontanna di Trevi
  • LEGO 21020 Architecture Fontanna di Trevi
  • LEGO Architecture 21020 Fontanna di Trevi

Specyfikacja

Ilość elementów: 731

Wiek: 12+

Numer produktu: 21020

Marka: LEGO®

Seria: Architecture

Rok prezentacji: 2014

Opakowanie: pudełko

Dostępność: niedostępne

Cena katalogowa: 199,99 zł

LEGO® Architecture

Klocki LEGO Architecture 21020 Fontanna di Trevi są jednym z 2 zestawów z tej serii z 2014 roku. Cała seria LEGO® Architecture w katalogu zklocków.pl składa się z 31 zestawów.

Zobacz wszystkie zestawy